Видео од страшната сообраќајка на автопатот Тетово-Гостивар во која загина жена - Слободен печат
ВестиХроника

Видео од страшната сообраќајка на автопатот Тетово-Гостивар во која загина жена

Видеото од безбедносната камера ја прикажува страшната несреќа.

Неофицијално, најпрво едното возило влетало со огромна брзина и удира во бетонот, па другото се забило во него. Загинатата51-годишна жена е од Кичево, а возела автомобил Мерцедес со охридски регистарски таблички.

Другото возило во кое имало тројца патници е марка Фолксваген Туарег од Дебар, а го управувало 37-годишно лице. Патниците во туарегот се тешко повредени и префрлени во тетовската болница каде се задржани на лекување.

Видеото можете да го видите тука.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close