7 C
Скопје

ВИДЕО | Меланија Трамп си заминува од Белата куќа: Првата дама го имаше последното обраќање

Се уште актуелната прва дама на САД, Меланија Трамп, за само два дена ќе ја напушти Белата куќа.

По тој повод таа и се обрати на нацијата и истакна неколку проекти кои во последните четири години ги спроведе фамилијата Трамп, кога станува збор за обновата и одржувањето на Белата куќа.

„Во 2018 година ја довршивме првата целосна обнова на кралската бања од 1950-тите. Го обновивме и претседателскиот лифт. Годината ја започнавме со повеќемесечна обнова на подот во источните соби. Кугланата исто така имаше целосна обнова во 2019 година и се надевам дека таа во иднина ќе биде простор во кој ќе уживаат сите кои ја користат“, нагласила Меланија.

Таа во говорот ја спомена и пандемијата на коронавирусот.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Биљали - Зендели: Еднаквоста меѓу мажите и жените започнува од домашното восптитување

„За време на 2020 година нашата земја претрпе разорни и неочекувани загуби на живот заради пандемијата на ковид-19. Како што се ближи крајот на ова поглавје, важно е да се препознаат бројни луѓе без кои мојата улога на Прва дама не би била можна“, нагласи Меланија и се заблагодари на сите вработени во Белата куќа кои помогнале на проектите кои ги работела.

Извор: Б92

Поврзани вести

Која е нишката што ја поврзува Македонија со кланот „Америка“

Слободен печат

Милета Миљаниќ, ака Мајк падна во Њујорк: Агентите на ФБИ му ставија лисици на рацете на водачот на кланот „Америка“

Слободен печат

Хелен Мирен ќе ја напише светската порака по повод Светскиот ден на театарот

Слободен печат

Вашингтон со критика до Пекинг заради наметнување на изборниот закон во Хонгконг

Слободен печат

ВИДЕО I Еден мигрант загина, а неколку се повредени во експлозија во минско поле во близина на Плитвице

Слободен печат

Захарова: Русија конструктивно ќе одговори на позитивните сигнали од САД

Слободен печат

Остави Коментар