ВИДЕО: Лудница во аргентинскиот фудбал, играч на Индепендиенте погоден со риба во глава

Принтскрин/Твитер

Во едно од најголемите дербија во аргентинскиот фудбал меѓу Интдепендиенте и Росарио Централ имаше се само фудбал не, а натпреварот ќе се памети по неверојатната сцена од 49 минута кога настрада фудбалерот на домашниот тим, Леандро Фернандес.

Имено, додека беше под трибината на која се наоѓаа навивачите на Росарио, фудбалерот беше погоден со предмет и одеднаш падна како покосен.

Фернандес беше погоден со риба која ја фрлија навивачите на гостинскиот тим.

Видео на денот