15 C
Скопје

ВИДЕО | Градежни работници во Аеродром: Фрлај низ прозор сѐ, ич не му ја мисли

Во Аеродром постојано се гради, а татнежот од тешки градежни машини, пумпи и мешалки за бетон е секојдневние за луѓето коишто живеат во оваа скопска населба.

Но, дел од градежните работници не ја извршуваат својата работа сосема професионално. Барем така сметаат корисниците на социјалната мрежа Твитер каде што беше објавено видео на коешто се гледа како градежни работници фрлаат материјал од највисокиот кат од зградата на којашто моментално работат.

– Еве како професионално си ја вршат работата градежните компании кои градат во Аеродром. Фрлај низ прозор сѐ, ич не му ја мисли, напиша еден од твитерџиите којшто го сподели видеото.

 

Поврзани вести

Нова скандалозна порно-група со слики и видеа: На Телеграм се појави „Перверзии на Балканот“

Слободен печат

Лајчак: Несомнено за Косово, успех во дијалогот значи да се стане земја кандидат за ЕУ

Слободен печат

Германија, Шпанија и Франција заедно ќе развијат нов борбен авион

Слободен печат

Регионален ковид-19 пресек: Мал пад на бројот на нови инфекции

Слободен печат

Бугарски брачен пар заврши зад решетки во Германија: Продавале новороденчиња во Грција

Слободен печат

Маск: Старлник услугата ја нарачаа половина милион луѓе

Слободен печат

Остави Коментар