5 C
Скопје

ВИДЕО+ФОТО | Дали Лила се враќа на музичката сцена?

Можеби некои од вас ќе се присетат, а некои и заборавиле дека нашата позната водителка Лила пред повеќе од петнаесет години заплива и во музичките води.

Instagram
Instagram

На својот инстаграм – профил Лила им постави прашање на нејзините бројни следбеници дали се сеќаваат на еден од нејзините тогашни хитови – „Ти верував до крај“.

Според прашалникот 62% се присетија на песната, а 38% од фановите не ја помнат Лила како пејачка.

 

Instagram
Instagram

Музичката кариера на Лила иако траеше многу кратко таа позади себе остави неколку песни, а за некои од нив сними и видео запис.

Еден од тогашните хитови на Лила е и дуетот со нејзиниот колега, Александар Блажевски за песната со наслов – „Само љубовта“

Прочитајте и...  Бен Афлек: Разводот од Џенифер Гарнер ми помогна да станам подобар актер

Дали Лила се враќа на музичката сцена или само не потсети на еден нејзин хит, останува да видиме.

Поврзани вести

Миа Фароу призна дека Вуди Ален ѝ бил најголемата грешка во животот

Слободен печат

Вака живее денес Сузан Бојл: На сметката има милиони, го смени изгледот и не сака да се мажи

Слободен печат

Чајот од оригано идеален за ублажување на кашлица и искашлување на слузта

Слободен печат

Дневен хороскоп за 27 февруари: Денеска никој нема да остане рамнодушен на вашиот шарм

Теодора Циклевска

Виц на денот: Ѕвезда

Слободен печат

На денешен ден – 27 февруари

Слободен печат

Остави Коментар