ВИДЕО | Барнли го освои првиот бод во Премиер лигата

Повратникот во Премиер лигата, Барнли вечерва го освои првиот бод во новата сезона откако ремизираше со Нотингем Форест 1:1 во последниот натпревар од 5. коло.

Водство за Барнли донесе Амдоуни на пет минтуи пред крајот на првото полувреме. Со тој гол, Барнли имаше водство на паузата.

Голот вреден бод за Нотингем го постигна екс-фудбалерот на Челси, Калум Хадсон Одои по еден час игра.

Барнли подоцна постигна уште еден гол, но тој беше поништен поради офсајд. Пред крајот на натпреварот напаѓачот Фостер заработи директен црвен картон поради удирање на фудбалер на Нотингем со лакт.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот