ВИДЕО | Автомобил се запали во центарот на Скопје

Пожар Скопје / Фото Слободен печат

Во близина на зградата на Владата на Република Северна Македонија во центарот на Скопје избувна пожар, а како што информираат читатели на „Слободен печат” кои се наоѓаат во близина на настанот, станува збор за запален автомобил.

Според информациите,пожарникарите успеале да го изгаснат пожарот.

Засега од МВР нема имформации за случајот, а во текот на денот се очекуваат повеќе детали.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот