Виц на денот: Прашања

Малиот Цветко го прашува татко си:
– Тато, што е тоа камиказа?
– Тоа е човек што останал да живее во Македонија.
– Тато, а што е тоа мазохист?
– Тоа е човек што живеал во странство и се вратил повторно во Македонија.

Прочитајте и...  Ова се можни последици од прекумерна консумација на солена храна!

Поврзани вести

ВИДЕО: Трамп тврди – „Конфликтот во Нагорно Карабах може лесно да се реши“

Слободен печат

Ковачев: Наместо „бугарски фашистички окупатор“, на спомен плочите да пишува „германски нацистички окупатор“

Слободен печат

Филипче: Состојбата со коронавирусот е критична, притисокот врз болниците е огромен

Слободен печат

Подгорица ново жариште на коронавирусот: 168 новозаразени во Црна Гора, 112 се од главниот град

Слободен печат

Нови 561 случаи на коронавирус, 22 лица починаа, 197 пациенти се оздравени

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со коронавирусот во светот

Слободен печат

Остави Коментар