Ученик ранет во САД откако вперил пиштол во полицаец

Во средно училиште во Милвоки, полицаец пукал во наоружан ученик кој во него го вперил пиштолот, соопштила полицијата.

При таа прилика ранет бил 17 годишен ученик, кој бил и приведен. Неговата состојба е стабилна, а во инцидентот немало други повредени, изјавил шефот на локалната полиција Расел Џек.

Настанот се случил во училница во понеделникот наутро, откако еден од учениците пријавил на школскиот полицаец дека неговиот другар има пиштол, а набргу пристигнало и полициско засилување.

Џек не прецизирал дали при инцидентот имало и други ученици во просторијата. Полицијата наведува дека станува збор за изолиран инцидент и дека не се бара друг осомничен.

Прочитајте и...  МЖСП: Нуредини не им рече на новинарите дека треба да научат албански јазик

Прочитај повеќе

Германското МНР за бугарскиот меморандум- историјата нека им остане на историчарите

Слободен печат

Димитров: Бугарија во членот 2 од Договорот за пријателство има обврска и да ни помага во процесот на европска интеграција

Слободен печат

Ковачев: Гоце Делчев е на Македонија, никој не сака да и го земе, тој е и на Бугарија

Слободен печат

Над 13 илјади заразени во еден ден во Франција, во Париз заразата се шири најбрзо

Слободен печат

Во Атина „цвета“ короната, 40 отсто од вработените ќе работат од дома, се откажуваат концерти и кино проекции

Слободен печат

Претседателот на Гватемала заразен со ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ: Николовски и неговиот шеф се криминалци

Две брачни двојки пријавиле 1.200 лажни бремености, од француските власти извлекле близу два милиони евра

Слободен печат

Џонсон: Доаѓа втор бран, се плашам дека е неизбежен

Османи: Нема да дозволам сопки и емоции да влијаат на патот кон ЕУ, верувајте во тоа

Слободен печат

Европската агенција за лекови го одобри дексаметазонот за лекување на коронавирусот

Николовски: Во борбата против корупцијата никој не смее да биде заштитен

Маријана Митровска