Уапсена банда во Италија – Со електрошокови и сексуални цртежи ПЕРЕЛЕ мозоци на деца – Слободен печат
ВестиПланета

Уапсена банда во Италија – Со електрошокови и сексуални цртежи ПЕРЕЛЕ мозоци на деца

Полицијата не објави за колку деца станува збор, но во игра биле стотици илјади евра.

Уапсени се 18 лица, вклучувајќи градоначалник, лекари и социјални работници, обвинети за лажење на деца дека нивните родители ги злоупотребуваат за да можат да ги продадат на згрижувачки семејства.

Истрагата во градот Реџо Емилија почнала лани, при што е откриена мрежа на учесници, кои користеле методи како електрошокови за перење мозоци на децата, притоа убедувајќи ги дека се сексуално злоупотребувани. Децата потоа биле продавани на други луѓе, а подароците и писмата што им ги праќале нивните родители не ги добивале. Овие предмети биле најдени во едно складиште.

Терапевтите се облекувале како зли ликови од детски приказни, а покрај електрошокови, се користеле и цртежи со сексуална конотација.

– Овие обвинувања, ако се докажат, се застрашувачки и шокантни – соопшти италијанскиот премиер, Џузепе Конте.

Меѓу уапсените е и градоначалникот на Бибијано. Полицијата не објави за колку деца станува збор, но во игра биле стотици илјади евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close