Tри лица нападнати во Париз

 Tри лица утринава биле избодени со нож од непознат напаѓач во Париз, по што напаѓачот побегнал во метрото, јави дописникот на МИА.

Според префектурата на полицијата на Париз, силите на редот се наоѓаат на местото на нападот на булеварот Ришар Леноар во 11-от париски арондисман.

Засега нема подетални информации за напаѓачот кој побегнал по нападот со нож во метрото.

Прочитајте и...  ФОТО: Наскоро ќе блесне новогодишната елка на плоштад

Поврзани вести

Калеска Ванчева: Попис мора да има

Слободен печат

Аризона го прогласи Бајден за официјален победник на претседателските избори

И.И.

СЗО препорачува внимателно планирање на претстојната скијачка сезона

И.И.

ВИДЕО | Милошоски: Одброени се деновите на Заев, ги обедини граѓаните против него

Слободен печат

Турција воведува полициски час и целосно „заклучување” за викенд

И.И.

ЦУК предлага Собранието да ја продолжи кризната состојба

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian