Тензии во Париз: Меси незадоволен го напуштил тренингот?

Фото: EPA-EFE/ANNA Szilagyi

Големо е незадоволството во Париз по раната елиминација од Лигата на шампионите, па сега им останува само борбата за трофејот во Лига 1.

ПСЖ европската сезона ја заврши уште во осминафиналето, откако во двомечот Баерн Минхен ги елиминира „светците“. Ваквата ситуација е причина за незадоволство кај фудбалери на клубот, а меѓу незадоволните наводно бил и Лионел Меси.

Француските медиуми пренесуваат дека Меси го напуштил тренингот пред неделниот натпревар против Рен. Причината за напуштањето на тренингот не била никаква повреда или нешто слично, туку Меси покажал незадоволство од тоа како Галтие го водел тренингот.

Инаку, за овој натпревар против Рен се пишуваше и дека навивачите ќе искажат незадоволство кон Аргентинецот со свирежи од трибините.

ПСЖ на врвот во Лига 1 има десет бода повеќе од второпласираниот Марсеј и многу веројатно ќе ја освои титулата, но тоа не менува многу затоа што главната цел на клубот од Париз веќе неколку сезони наназад е Лигата на шампионите.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот