дома Тагови жбогар

Таг: жбогар

Актуелно

Почина градоначалникот на Охрид, Јован Стојаноски

На 48 годишна возраст утрово ненадејно почина градоначалникот на општина Охрид, Јован Стојаноски. Стојаноски е роден на 7. август 1970 година во Охрид. Тој немал никакви здравствени проблеми,...