18.8 C
Скопје

Tag : заштитна маска

Останатo Спорт

Кирјос испадна најголем лицемер, плукаше по Ѓоковиќ, а тој во дискотека се забавува без маска (ФОТО)

Слободен печат
Австралискиот тенисер Ник Кирјос беше еден од првите, а воедно и најгласните критичари на Ноак Ѓоковиќ поради организацијата на „Адриа тур“ кога неколку тенисери се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Памела Андерсон е секс-бомба, па дури и кога носи визир и маска! (ФОТО)

Васко Спасоски
Американската Плејбој „зајачица“ и секс симбол на деведесетите години, Памела Андерсон позираше со визир на глава и заштитна маска на лице. Имено, актерката објави фотки...
Останатo Спорт

ММА борец со лекција за сите кои не носат заштитна маска! (ВИДЕО)

Слободен печат
Познатиот ММА борец, Ален Нгалани најде начин да ги натера луѓето да ги почитуваат мерките за заштита против коронавирусот. Борецот од Камерун има решение за...
Вести Македонија

251 граѓанин казнет бидејќи не носел заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 251 прекршок. Министерството за...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Синди Крафорд се прошета во опуштено издание, но поради еден детаљ стана мета на критика (ФОТО)

Васко Спасоски
Американската манекенка и еден од најпопуларните супермодели на деведесетите години, Синди Крафорд (54) се прошета по празните улици во Лос Анџелес. За време на прошетката...
Вести Македонија Слајдер

Д-р Солевски: Заштитната маска за превенција од коронавирусот има ефект само ако правилно се применува

Слободен печат
Ковид-19 е респираторно заболување и примарниот пат на пренесување е преку директен контакт од човек на човек и преку директен контакт со респираторни капки генерирани...
Вести Македонија

Нови 19 случаи со Ковид-19, ќе се санкционира неносењето заштитна опрема

Слободен печат
Вкупно 500 пациенти во земјава досега се излекувани од Ковид-19. Потврдени се нови 19 случаи, а во ГОБ „8 Септември” во Скопје починаа две лица,...
Културен печат

Донаторска акција: Националната опера и балет изработува заштитни маски

Тони Димков
Националната опера и балет се приклучи во практичната помош за заштита од ширење на коронавирусот со шиење заштитни маски изработени во шивалните од одделот за...
Вести Свет Слајдер

Со илјада долари ќе се казнуваат лицата кои не носат заштитна маска во Тексас

Слободен печат
Во Тексас стапи на сила одлуката за казна од илјада долари за лицата кои не носат маска за заштита од новиот вирус Ковид-19. Сторед таа...