Португалецот Рибеиро ќе ги брани боите на РК Металург

Металург продолжува со екипирањето на својот состав, денеска свој потпис на договорот со клубот од Автокоманда стави португалското лево крило, Улисис Рибеиро. Рибеиро (30 години, 181 см, 76 кг) е замената за Милан Поповиќ, кој по завршувањето на договорот со Металург замина во романското првенство. Матичниот клуб на новото засилување е Сао Бернардо од каде …

Португалецот Рибеиро ќе ги брани боите на РК Металург Read More »