1 C
Скопје

Tag : тогг

Автомагазин Вести Економија Магазин

ИНВЕСТИЦИЈА ОД 3,7 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ: Турција го претстави првиот домашно произведен автомобил (ВИДЕО)

Слободен печат
Турција го претстави својот прв автомобил од домашно производство и се очекува првите возила да излезат од производна лента во 2022 година, јави Анадолија. Турската...