17 C
Скопје

Tag : СВР Штип

Вести Македонија

Спасовски: Безбедносната состојба на подрачјето на СВР Штип, стабилна без индиции за нејзино нарушување

Слободен печат
Безбедносната состојба на подрачјето на СВР Штип е мирна, стабилна, без никакви индиции за нејзино нарушување, изјави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски по денешната...
Хроника

Откриени 17 мигранти во „рено лагуна“

Слободен печат
ОтПод надвозникот на магистралниот пат Струмица – Штип, вчера вечерта околу девет часот, кај клучката за Радовиш, од полициски службеници од Полициската станица Радовиш биле...
Вести Македонија

Посетата на Чулев во СВР-Штип со посебен акцент на организирањето фер, мирни, демократски избори

МИА Агенција
Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев денеска оствари посета и средба со раководството на Секторот за внатрешни работи (СВР)-Штип, на која се разговарало за актуелната...
Хроника

Автомобил удри во куќа, повредена е жена

Горан Наумовски
Вчера во Штип, возило удрило во sид од куќата на Н.А.(88). Од ударот се срушиле поголем број на тули внатре во куќата и ја повредиле...
Хроника

Штипјанец во заложништво држел жена и нејзините две малолетни деца

МИА Агенција
Против 26-годишниот А.М. од Штип поднесенае е кривична пријава поради постоење  основи на сомнение дека сторил четири кривични дела, информираше денеска портпаролот на СВР-Штип, Гордана...