Tag : Стивен Падок

Вести Свет

Семејствата на жртвите во масовното пукање во Лас Вегас ќе добијат отштета од 735 милиони евра

Слободен печат
Семејствата на 58-те убиени лица во најсмртоносното масовно пукање во поновата американска историја постигнаа договор со фирмата MGM Restorts за исплата на 735 милиони долари,...