• Шарл Мишпел

Мишел ги повика Курти и Вучиќ да ги намалат тензиите

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел синоќа повика на деескалација на тензиите меѓу Косово и Србија и да го продолжат преговарачкиот процес. In close contact with @JosepBorrellF Time for both Serbia and Kosovo @avucic and @albinkurti to step back and to deescalate including withdrawal of Special Police Units and barricades and to continue negotiations on …

Мишел ги повика Курти и Вучиќ да ги намалат тензиите Read More »