33.8 C
Скопје

Tag : шабац

Ракомет Спорт

СЕХА: Еурофарм Пелистер по вторпат го урна поранешниот европски шампион!

Слободен печат
Денеска Еурофарм Пелистер во својот четврти натпревар сезонава во СЕХА Газпром лигата на гостински терен ја совлада Металопластика од Србија со резултат 27:34. На тој...
Вести Регион Слајдер

ФОТО: Запленети цел арсенал бомби, пиштоли и пушки во нашето соседство

Илинка Иљоска
Припадници на Министерството за внатрешни работи во Шабац, западна Србија, го уапсија С. К. роден 1957 од околината на Шабац поради постоење основи на сомнение...
Еспресо Шоу биз

Огнен Амиџиќ на 28 години од убиството на неговиот татко: „Веќе не се надевам дека ќе ги најдат убијците“ (ФОТО)

Слободен печат
На денешен ден пред 28 години на 9 октомври, 1991 година во Банија – Хрватска на свиреп начин беше убиен Зоран Амиџиќ, како и тројца...
Вести Регион

СКАНДАЛ: Српски поп пијан дошол меѓу ожалостените и наздравувал со ракија!

Слободен печат
Видеото од парохискиот дом на црквата Свети Василие Острошки во Шабац предизвика многу бура во српската јавноста. На него се гледа како насобраните пејат народни...