Tag : сара ристовска

Ракомет Спорт

Ристовска и ЦСКА Москва доминираат во Лигата на шампионите

Слободен печат
Денеска во својот петти натпревар од новата сезона во женската ракометна Лига на шампионите ЦСКА Москва славеше со 28:30 против Брест Бретањ. Ова е четврти...
Ракомет Спорт

Ристовска и ЦСКА Москва доминираат во Лигата на шампионите

Слободен печат
И после третиот натпревар рускиот женски ракометен клуб на ЦСКА Москва останува непоразен сезонава во Лигата на шампионите. Денеска во рамките од третото коло ЦСКА...
Ракомет Спорт

Поради пандемијата Ристовска не може да ја напушти Русија!

Македонската ракометарка Сара Ристовска ќе остане во Москва додека не се стабилизира ситуацијата со коронавирусот и не бидат отворени границите. Оваа информација за „Риа Новости“...
Ракомет Спорт

Сара Ристовска кариерата ја продолжува во Русија

Слободен печат
Македонската репрезентативка, Сара Ристовска е нова ракометарка на новофирмираниот руски тим ЦСКА Москва. Ристовска минатата сезона настапуваше за словенечкиот шампион Крим, но се одлучи за...