• Санкционирани возачи

Во Скопје вчера биле санкционирани 152 возачи

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера продолжиле со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје се изречени вкупно 152 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 63 санкции, 11 за возење без возачка дозвола, 9 за возење под дејство на алкохол, 11 за технички неисправни и нерегистрирани …

Во Скопје вчера биле санкционирани 152 возачи Read More »