Tag : самџијон

Вести Свет

Северна Кореја: Ким Џонг Ун отвори НОВ ГРАД на планината Паекту

Слободен печат
Лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ун отвори нов град Самџијон, монументална градба на границата со Северна Кореја, јавуваат денеска државните медиуми. Градот се наоѓа...