Tag : руски пранкери

Вести Регион

Објавен и разговорот на Рамуш Харадинај со руските комичари (ВИДЕО)

Слободен печат
Двајцата руски комичари, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Столјаров (Лексус), го измамиле и косовскиот премиер. Едниот од нив му се јавил на премиерот Рамуш Харадинај,...
Вести Македонија

Заев им се јавувал на лажните Порошенко и Столтенберг, а за измамата дознал дури завчера

Слободен печат
Шегата на руските комичари со премиерот Зоран Заев уште ја бранува македонската јавност. Во изјава за медиумите, македонскиот премиер денеска рече дека комуникацијата меѓу него и...
Вести Свет

Борис Џонсон мислел дека се руските пранкери, па му спуштил на Доналд Трамп

Слободен печат
Поранешниот британски министер за надворешни работи Борис Џонсон му спуштил на американскиот претседател Доналд Трамп, мислејќи дека станува збор за измама, откако веќе еднаш наседна...
Вести Македонија

Трпе Стојановски: Да се градат механизми на заштита на политичарите од местенки

Слободен печат
Професорот на Факултетот за безбедност Трпе Стојановски вели дека владата, кабинетот на премиерот но и другите државни институции треба да развијат механизми за заштита од...
Вести Свет

Руските пранкери Вован и Лексус: Комичари или службеници на Кремљ  

МИА агенција
Руските комичари Владимир Кузнецов – Вован и Алексеј Столјаров – Лексус станаа познати во глобални рамки преку аудио снимките од телефонски разговори со познати личности,...
Вести Македонија

Бучковски: Се надевам дека Заев ќе извлече поука

Слободен печат
Поранешниот премиер Владо Бучковски вели дека премиерот Зоран Заев станал жртва на местенка на руските пракери поради неговата отвореност во комуникацијата. -Местенката кој му се...
Вести Македонија

Заев ќе се огласи за местенката на руските „пранкери“

Слободен печат
Премиерот Зоран Заев на прескоференција во Владата закажана за 12 часот лично ќе одговори на сите прашања поврзани со видеото кое го објавија  руските комичари...
Вести Македонија

Милошоски: Ваков потсмев немаше ни во К-15! Заев оддава доверливи информации

Слободен печат
Пратеникот Антонио Милошоски реагира на видеото на руските комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров) кои од името на поранешниот украински претседател, Петро Порошенко,...
Вести Македонија

Молк од Владата за руската шега на сметка на Заев

Слободен печат
Од Владата се уште нема никаква реакција, ниту објаснување во врска со телефонските разговори што се објавија првично во Русија, а потоа и кај нас,...