Ким Кардашијан мора да плати казна од милион долари за рекламирање на криптовалута

Американската ријалити ѕвезда се договори со американската Комисија за хартии од вредност да плати 1,26 милиони долари казни за промовирање на криптовалутата Етериум на Инстаграм минатата година и необјавување дека е платена за тоа. И покрај фактот што реалити ѕвездата и претприемач не сакаше да ја признае вината, таа се согласи да не промовира криптовалути …

Ким Кардашијан мора да плати казна од милион долари за рекламирање на криптовалута Read More »