Tag : ракометни екипи

Ракомет Спорт

Македонија падна две места на ЕХФ ранг листата

Слободен печат
Македонскиот клупски ракомет падна за две позиции на најновата ранг листа на ЕФХ, според кој се врши распределбата на местата во европските купови. Падот нема...