10.8 C
Скопје

Tag : производство на вакцини

Вести Свет

Германската полиција алармира: Порталите за вакцинација и производство на вакцини се мета на хакери

Слободен печат
Порталите за вакцинација и производство на вакцини се повеќе се цел на сајбер-криминалци, предупредува Федералната криминална служба на Германија (БКА). Минатата година бројот на напади...
Вести Свет Слајдер

Курц: Ќе се обидеме да создадеме капацитети за производство на руски и кинески вакцини

Слободен печат
Австрискиот канцелар Себастијан Курц смета дека Европската агенција за лекови (ЕМА) треба да ги провери и руските и кинеските вакцини и изјави дека самиот ќе...
Вести Свет Слајдер

ВИДЕО: Голем пожар во компанија за матични клетки во Индија

Слободен печат
Голем пожар избувна денеска во компанијата „Биоцел” во индискиот град Тане, во државата Махараштра. Компанијата „Биоцел” е вклучена во зачувување на матични клетки, собрани од...