Tag : порошенко

Вести Свет

Порошенко го советуваше Зеленски: НЕ му верувај на Путин

Слободен печат
Поранешниот украински претседател Петро Порошенко го посоветува својот наследник Володимир Зеленски да не се среќава со Путин тет-а-тет. – Најважниот совет е – не му...
Вести Свет

Порошенко ќе прави тест на детектор за лаги

Слободен печат
Поранешниот украински претседател Петро Порошенко е повикан да направи тест на детектор за лаги, објави денеска киевскиот Истражувачки институт за форензички тестирања. Полиграфскиот тест е...
Вести Македонија

Се огласи Харадинај: Разговарав со руските комичари, со Заев во последните десет дена не сме се слушнале

Слободен печат
Косовскиот премиер Рамуш Харадинај, изјави дека имал телефонски разговор од хакирана линија и со двајцата руски комичари, но како што рече тој, во нивниот разговор...
Вести Македонија

Заев со рускиот амбасадор ќе разговара за лажните Порошенко и Столтенберг

Слободен печат
Утре премиериот Зоран Заев ќе одржи средба со рускиот амбасадор Сергеј Баздникин,а а тема на разговор ќе бидат  неодамна објавените разговори од руските комичари кои...
Вести Свет

Македонските власти уште пред две години биле предупредени за лажниот Порошенко

Слободен печат
Поранешниот амбасадор на Украина во земјава, Јуриј Гончурук, во врска со местенката од страна на руските комичари на кои наседна премиерот Заев, изјави дека тој...
Вести Македонија

За што станувало збор во разговорите на Заев со „Порошенко“ и „Столтенберг“?

Слободен печат
На „местенките“ на руските комичари Вован и Лексус, чија жртва стана и премиерот Зоран Заев, наседнаа и повеќемина светски лидери. Помеѓу нив влегуваат и претседателите...
Вести Македонија

Заев наседна на руски комичари кои преку телефон му се претставија како Порошенко и Столтенберг (ВИДЕО)

Слободен печат
Руските комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров) објавија видео во кое од името на поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, разговараат со македонскиот премиер,...