• основно

Инцидент во основно училиште во Казахстан: Дете со секира нападнало соученици, тројца повредени

Тројца ученици се повредени денеска во основно училиште во Казахстан во напад со секира и нож, а напаѓачот – ученик е приведен, соопштија властите. Ученикот излегол од тоалетот со нож и секира, изјави службеник во Петропавловск, град со околу 200.000 жители во близина на руската граница, објави официјалната новинска агенција Казинформ. Според тој извор, две …

Инцидент во основно училиште во Казахстан: Дете со секира нападнало соученици, тројца повредени Read More »