13 C
Скопје

Tag : николо барела

Спорт Фудбал

Реал Мадрид наследникот на Модриќ го најде во Серија А

Слободен печат
Лука Модриќ и идната сезона ќе игра за Реал Мадрид, но „кралскиот клуб“ уште сега ја започна потрагата по неговиот наследник бидејќи хрватскиот репрезентативец оваа...
Спорт Фудбал

Барела ги овена „лалињата“ во Амстердам! (ВИДЕО)

Слободен печат
Вечерва во дербито на второто коло од Лигата на нации во рамките од Лигата „А“, репрезентацијата на Италија со 0:1 триумфираше над селекцијата на Холандија....
Спорт Фудбал

Интер ангажираше италијански репрезентативец

Слободен Печат
Екипата на Интер продолжува да се засилува пред стартот на подготовките за идната сезона во која ќе се обидат да ја прекинат доминацијата на Јувентус...