15 C
Скопје

Tag : неносење

Хроника

Полицискиот час го прекршиле 28 лица

Горан Наумовски
Од 20 часот синоќа, па се до 5 часот утримава, констатирано е дека 28 лица не ја почитувале забраната за движење, додека во текот на...
Хроника

За 24 часа 533 сограѓани се казнети за неносење маска

Од синоќа во 22 часот до 5 часот утринава, констатирано е дека 15 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие...
Хроника

23 прекршувања на забраната за движење, 455 санкции за неносење маска

Синоќа од 22 часот, па се до 5 часот утринава, полицијата казнила 23 лица кои не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото...
Хроника

МВР казни 558 граѓани за неносење маска

Од 22 часот синоќа, до 5 часот утринава констатирано е дека 11 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие пак...
Вести Хроника

Казнети 382 граѓани за неносење маска

Слободен печат
Изречени се 382 санкции за неносење маска во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи. Апелираат до граѓаните...
Вести Македонија Слајдер

428 казни за неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за носење заштитна маска како превенција од коронавирусот, регистрирани се 428 прекршоци, информираат од МВР. Министерството...
Хроника

МВР изрече 306 казни за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 306 прекршоци,...