4 C
Скопје

Tag : неносење

Вести Хроника

Казнети 382 граѓани за неносење маска

Слободен печат
Изречени се 382 санкции за неносење маска во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи. Апелираат до граѓаните...
Вести Македонија Слајдер

428 казни за неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за носење заштитна маска како превенција од коронавирусот, регистрирани се 428 прекршоци, информираат од МВР. Министерството...
Хроника

МВР изрече 306 казни за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 306 прекршоци,...
Вести Свет Слајдер

Сто и четириесет долари казна за неносење маска во Сиднеј

МИА Агенција
Властите во Сиднеј, најнаселениот град во Австралија, наметнаа задолжителното носење маска во затворен простор, поради зголемениот број на инфекции со коронавирусот. Тоа го објави премиерот...
Вести Македонија

208 граѓани казнети за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 208 прекршоци, соопшти...
Вести Хроника

Казнети 208 граѓани за неносење маска

Горан Наумовски
Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 208 прекршоци,...
Хроника

Полицијата казни 697 граѓанин за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие  на територијата на Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се  697 прекршоци. Министерството за...
Хроника

Казнети 873 граѓани за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 873 прекршоци. Министерството...
Вести Македонија

За неносење маска санкционирани 548 лица

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава вкупно се санкционирани 548 лица за неносење лична заштитна маска на лице, информира Министерството за внатрешни...
Вести Регион Слајдер

Сопругата на албанскиот претседател Мета фатена без маска: Казната нека ја пратат кај Илир или кај мајка ми

Слободен печат
Моника Круемади, сопруга на албанскиот претседател Илир Мета, која е лидерка на опозициското Движење за социјалистичка интеграција (ЛСИ), казнета е за неносење на заштитна маска....