Осуммина Турци натепале тројца во Центар

Вчера околу 21 часот во Скопје на бул.„А.Македонски” од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба биле лишени од слобода К.А.(28), Е.М.(29), Е.М.(35), Б.У.(28), Б.М.(33), Н.О.(24), И.В.(35) и Г.С.(30), сите турски државјани, поради основано сомнение дека на 17.06.2021 во 18.45 часот, на подрачјето на Центар, физички ги нападнале, К.А.(27), О.Б.(30) и Ф.Н., користејќи и тврди …

Осуммина Турци натепале тројца во Центар Read More »