1 C
Скопје

Tag : нафтна рафинерија

Вести Свет

Демонстрантите ја блокираа нафтената рафинерија во Насирија

Слободен печат
Антивладините демонстранти во Ирак денеска го блокираа влезот во нафтената рафинерија во градот Насирија. Блокадата на нафтената рафинерија предизвика недостиг на гориво во цела ирачка...
Вести Свет

Британија, Франција и Германија: Иран одговорен за нападите во Саудиска Арабија

Слободен печат
Велика Британија, Франција и Германија доцна синоќа објавија дека Иран е одговорен за нападите на саудиската нафтна рафинерија на 14 септември и го повикаа Техеран...
Вести Свет

КОНЕЧНО: Се огласи и Саудиска Арабија за нападот на нафтната рафинерија

Слободен печат
Амбасадорот на Саудиска Арабија во Лондон рекол дека речиси е сигурно оти Иран стои зад нападот на нафтната рафинерија Сауди Арамко. – Речиси сигурно е...
Вести Свет

СТРАШЕН ПОЖАР ВО РАФИНЕРИЈА ЗА НАФТА ВО ИНДИЈА: Има повредени и мртви (ВИДЕО)

Слободен печат
Голем пожар зафатил рафинерија за нафта во Уран во околината на Мумбаи во Индија, а во него загинале пет лица, пренесуваат руските медими. Покрај загинати,...