Tag : милош земан

Вести Регион

Заради изјавите на чешкиот претседател Земан, Приштина го откажа учеството на самитот во Прага

Слободен печат
Официјални лица во Приштина го откажаа планираното учество на самитот на Вишеградската група и Западен Балкан во Прага поради најавата на чешкиот претседател дека наското...