Tag : маџир маало

Вести Скопје

Утре без вода дел од Маџир маало

Слободен печат
Поради поврзување водоводна мрежа на улица „Петричка”, Маџир маало во населбата Центар, утре без вода ќе бидат дел од корисниците на улиците „Петричка” и „Маџар...
Вести Скопје

Населбата Маџир Маало утре без вода

Слободен печат
Поради дефект на оглица на водоводна мрежа со пречник 125 мм на ул. Маџир Маало бр. 37, утре без водоснабдување ќе останат корисниците од нас....
Вести Ви Препорачуваме Скопје

НОВИОТ ДУП ГИ ПОДЕЛИ МАЏИРМААЛЦИ: Ќе никнат ли хотели и згради на местото од овој „чир“ во градот?

Слободен печат
Новиот предлог ДУП на Општина Центар за Маџир Маало, ги разбранува жителите на оваа стара скопска населба. ДУП-от, кој предвидува изградба на 56 хотелски комплекси...
Вести Скопје

Богдановиќ: Градежните активности ќе значат подобар живот за маџирмаалци

Слободен печат
Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ денеска ги презентираше градежните активности што се одвиваат во населбата Маџир Маало и реконструкцијата на улиците „Титовелешка”, „Петричка” и...
Вести Скопје

Во Маџир маало на ул. „Петричка” се гради канализација и се обновува водоводот

Слободен печат
Се поставува атмосферска и фекална канализација и се реконструира водоводната мрежа на ул. „Петричка” во Маџир маало во Општина Центар, во должина од 450 метри...
Вести Скопје

Маџирмаалци пливаат во ѓубре (ГАЛЕРИЈА)

Алек Стојковски
Маџир Маало, иако има неколку новоизградени згради во близина се уште дава слика на лошо уредена, но и на многу нечиста населба, поради тоа што...