-1 C
Скопје

Tag : легија на честа

Вести Ви Препорачуваме Свет СП Неделник

Макрон го „почести“ Ал-Сиси со „Легија на честа“: Отмен пад од височина

Доделувањето на признанието „Легија на честа“ на египетскиот диктатор Абдел Фатах ал-Сиси за време на помпезната државна вечера во Елисејската палата е несомнено еден од...