Tag : куп на југославија

Спорт Фудбал

Почина Мирко Илиевски, легендата на фудбалскиот клуб Вардар

Слободен печат
На 83-годишна возраст почина Мирко Илиевски, фудбалерот кој со Вардар имаше славни моменти, еден од најдобрите стрелци на клубот. Еден од најзаслужните фудбалери за освојување...