18.8 C
Скопје

Tag : Кралски колеџ

Вести Свет

Развиен тест за коронавирус кој навремено ги открива високоризичните пациенти

Слободен печат
Научниците развија тест на крвта што може ефикасно да открие пациенти кои имаат голем ризик да добијат потешка форма на ковид-19. Експертите од Кралскиот колеџ...