-7 C
Скопје

Tag : ковид тестови

Вести Македонија

Несовесни родители ги носат децата во градинка на денот кога им е закажан ковид-тестот

Слободен печат
Во градинка се носат деца и тоа на денот кога им е закажан тест за коронавирусот. Со вакви несовесни родители сè почесто се соочуваат вработените...
Вести Регион

Во Црна Гора заразени 97 ученици и 92 наставника, во самоизолација 558 лица

Илинка Иљоска
Во Црна Гора, 97 ученици и 92 наставници во основните и средните училишта се заразени со коронавирус, поради што отсуствуваат од наставата, соопшти Институтот за...
Вести Регион

Албанија последна во Европа по бројот на тестови за коронавирус, Мета побара итно зголемување

Илинка Иљоска
Албанскиот преседател Илир Мета ја изнесе загриженоста поради тоа што неговата земја е последна во Европа по бројот на направени тестови за Ковид-19, според бројот...
Вести Свет

Ковид-тест наместо карантин за патниците пред меѓународните летови, бараат авиокомпаниите

Слободен печат
Глобалните авиокомпании денеска побараа патниците да бидат тестирани за коронавирус пред сите меѓународни летови, наместо да им биде наложен карантин или да бидат изложени на...