Tag : коска

Спорт Фудбал

Голема семејна трагедија, почина ќерката на Луис Енрике

Слободен печат
Шпанските медиуми пренесуваат дека ќерката на Енрике починала од рак на коска, остеосаркома, и дека нејзината болест беше единствената причина зошто Луис се повлече од...
Еспресо Магазин Семејство Храна

ПРВА ПОМОШ: Корка леб и лимон ако ви застане рибја коска

Слободен печат
Многу луѓе сакаат риба, но не ја јадат често од страв да не проголтаат рибја коска. За да не ви се случи тоа, рибата пред...