Tag : комерцијална

Вести Економија

Депонентите во Еуростандард банка ќе се обесштетуваат преку Стопанска, Комерцијална, НЛБ и Халк банка

МИА Агенција
Преку Стопанска, Комерцијална, НЛБ и Халк банка ќе се обесштетуваат депонентите – физички лица (резиденти и нерезиденти) во Еуростандард банка, соопшти денеска Фондот за осигурување...
Вести Економија Слајдер

Пад на акциите на Гранит и Алкалоид, еврото денеска 61.4950 денари

Слободен печат
Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото има вредност од 61.4950 денари. Британската фунта на 3 декември чини 71.8232, швајцарскиот франк е 57.1143 денари, а...
Вести Економија

Чифлиганец продолжува да го зголемува својот удел во Комерцијална банка

Слободен печат
Во соопштението објавено на Македонска берза, Комерцијална банка АД Скопје ја известува јавноста дека во изминатиот период преку берзански трансакции правното лице „Адора Инженеринг ДООЕЛ...
Вести Економија

Нова Љубљанска Банка (НЛБ) сака да ја купи најголемата државна банка во Србија

Слободен печат
Нова Љубљанска Банка (НЛБ) влегува во “трка” за купување на најголемата српска банка во доминантна државна сопственост “Комерцијална Банка”, објавија денес словенечките медиуми, а пренесе...
Вести Економија

Чифлиганец го зголемува својот удел во „Комерцијална банка“

Слободен печат
Ванчо Чифлиганец преку својата компанија „Адора Инженеринг“ продолжи да ја зголемува сопственоста во „Комерцијална банка“, откако купи 5.300 акции за кои плати 521.000 евра или...
Вести Економија

Комерцијална сака да купува акции на Еуростандард банка

Слободен печат
Комерцијална банка АД Скопје објави дека ја разгледува можноста за купување на акции издадени од Еуростандард банка АД Скопје, поради што е остварен контакт со...
Вести Економија

Најтргувани акциите на Алкалоид и Комерцијална банка, еврото денеска 61,49 денари

Слободен печат
Според официјалниот среден курс на Народната банка на Северна Македонија, денеска денарот спрема еврото има вредност од 61.4942 денари. Курсот на денарот спрема доларот е...
Вести Економија

Се отстрануваат проблемите со картичките на Комерцијална

Слободен печат
Корисниците на картички на Комерцијална банка денеска може да вршат трансакции во трговија и на најголем дел од банкоматите на Банката. Од Банката соопштуваат дека...
Вести Економија

Комерцијална банка ја реализираше првата трансакција со акции во странство

Слободен печат
Дирекцијата за вршење услуги со хартии од вредност, при Комерцијална банка АД Скопје, на 12.07.2019 успешно ја реализираше првата трансакција со хартии од вредност на...
Вести Економија

Комерцијална Банка ја заврши годината со нето добивка од 1.780 милиони денари

МИА Агенција
Комерцијална банка ја заврши 2018 година со нето добивка во износ од 1.780,3 милиони денари. Акционерите на денешното редовно годишно собрание донесоа одлука за распоредување...