24.8 C
Скопје

Tag : клуб олимпик

Ви Препорачуваме Останатo Спорт

Интервју | Вероника Костовска: Секој спорт по себе си носи предизвик, така и каратето!

Фидан Коминовски
Веб изданието на „Слободен печат“ направи ексклузивно интервју со најдобрата спортистка на Македонија за 2020 година, Вероника Костовска. Во четвртокот Агенцијата за млади и спорт...