• горан самарџиев

МЗТ Скопје со прва „меч-топка“ за нова шампионска титула

Денеска од 17.30 часот во СЦ „Јане Сандански“ ќе се игра третиот натпревар од финалната плеј-оф серијата во најдобриот македонски шампионат помеѓу МЗТ Скопје Аеродром и Еуро Никел 2005. Останува да се види дали овој меч ќе биде последен со титула за МЗТ или составот од Кавадарци ќе го возврати ударот и ќе ја намали …

МЗТ Скопје со прва „меч-топка“ за нова шампионска титула Read More »