Tag : голема награда русија

Останатo Спорт

Доминација на Мерцедес, Хамилтон најдобар во Сочи

Слободен печат
Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон триумфираше денеска на трката за Големата награда на Русија и се доближи до освојување на шестата шампионска титула. Ова е...