ГАЛЕРИЈА | 75-то издание на Канскиот филмски фестивал: Зеленски се обрати на публиката, Форест Витакер ја доби Златната палма

На црвениот тепих продефилираа Ева Лонгорија, Џулиен Мур, Беренис Бежо, Лашана Линч и многу други. Меѓу најочекуваните холивудски прикажувања се „Top Gun: Maverick“, „Elvis“, додека 21 филм ќе се натпреваруваат за престижната Златна палма. Во официјалното жири водено од францускиот актер Винсент Лидон се ѕвезди како Дипика Падуконе, Ребека Хол, Нуми Рапас, Јасмин Тринка. Асгар …

ГАЛЕРИЈА | 75-то издание на Канскиот филмски фестивал: Зеленски се обрати на публиката, Форест Витакер ја доби Златната палма Read More »