7 C
Скопје

Tag : Ел Муџахедин

Вести Регион

Командант на муџахединска единица во Босна осуден на 10 години затвор за масакр врз српски цивили и војници

Слободен печат
Судот во БиХ го прогласи за виновен за воени злосторства пензионираниот генерал на Армијата на БиХ Сакиб Махмуљин и го осуди на 10 години затвор....