Tag : џил бајден

Жена Магазин Магазин слајдер

Џил Бајден проговори за разводот од првиот сопруг

Слободен печат
Пејачката и телевизиска водителка Кели Кларксон ја интервјуирала за својата емисија Џил Бајден, првата дама на Америка, на која втор сопруг ѝ е американскиот претседател...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | Луѓето воодушевени: Првата дама на САД, Џил Бајден објави видео од Белата куќа

Слободен печат
Првата дама на САД, Џил Бајден, објави видео од Белата куќа на својот официјален инстаграм – профил, во кое ги повикува граѓаните да носат заштитни...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Џил Бајден со личен подарок ѝ се заблагодари на Мишел Обама

Слободен Печат
Пријателството на поранешната прва дама на САД, Мишел Обама и сегашната, Џил Бајден, трае со години.Тие станале уште поблиски кога Барак Обама стана претседател, а...
Вести Ви Препорачуваме Свет СП Неделник

Црните Американци како мене очекуваат Џо Бајден да испорача

Есан Свон/Financial Times
Кога Џо Бајден и Камала Харис излегоа на сцената за инаугурацијата на претседателските избори во САД, почувствував бран на олеснување и возбуда. Претседател кој покажува...
Забава Магазин Магазин слајдер

Првата дама на најубав начин ѝ се заблагодари на Националната гарда: им испече и однесе од  омилените колачи

Слободен печат
За да им се заблагодари што ги чуваат нив, но и зградата на Конгресот, новата прва дама на САД, Џил Бајден ги зготвила своите омилени...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Модните комбинации на инаугурацијата: Џил Бајден во симболична боја, а Лејди Гага и Џеј Ло повторно во изданија што ќе се памтат

Слободен печат
На свечената инаугурација на 46. американски претседател Џо Бајден во Вашингтон, иако не онака како што би било во нормални услови без пандемија, сепак беше...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Стилот на Џил Бајден – секоја жена може да го „носи“ во секоја прилика

Слободен печат
Новата прва дама би била прва што ќе ja задржи платенатa работа надвор од нејзината институционална улога. Избор во согласност со нејзиниот карактер. Тоа пак,...
Ви Препорачуваме Жена Магазин Магазин слајдер

Ешли Бајден, ќерката на Џо Бајден, е подготвена да го освои Вашингтон: „Таа е една застрашувачки јака сила“

Слободен печат
„Оваа прва ќерка ќе биде изненадување за целиот свет. Знае која е и што е, знае што сака да постигне. Таа е една застрашувачки јака...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пријателството на принцот Хари со идната прва дама на Америка Џил Бајден мета на критики: Премолчено политичко поддржување

Слободен Печат
Се чини како принцот Хари постојано да е „вмешат“ во контроверзии. Ова се случува сè почесто по неговата одлука да „влезе“ во американската политика. Всушност,...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Идната прва дама на Америка, Џил Бајден: Едноставен стил и совршени модни комбинации

Слободен Печат
Сопругата на идниот претседател на Америка, Џо Бајден, секогаш одбира едноставни и елегантни парчиња облека. Го претпочита префинетиот стил на облекување. Сини нијанси во комбинација...