• дарвин нуњез

Реал Мадрид со 200 милиони евра ќе се вади за понижувањето, замената за Мбапе доаѓа од Милан

Реал Мадрид доживеа вистинско понижување во саботата откако Килијан Мбапе одлучи да остане во ПСЖ иако речиси сите го видоа како нов фудбалер на „кралскиот клуб“. „Операцијата Мбапе“ Реал Мадрид ја започна пред повеќе од една година, претседателот Флорентино Перез го означи токму францускиот репрезентативец како идниот лидер на новиот тим на ѕвездите и откако …

Реал Мадрид со 200 милиони евра ќе се вади за понижувањето, замената за Мбапе доаѓа од Милан Read More »