8 C
Скопје

Tag : дамјан манчевски

Вести Македонија

Манчески назначен за генерален менаџер на двете компании на MAK-SYSTEM

Слободен печат
Поранешниот министер за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, кој неодамна најави повлекување од политиката, денес информираше дека е назначен за генерален менаџер на двете...
Вести Македонија

Левица: Дали Манчевски се повлекува поради сомнежите за незаконски вработувања во судовите?

Од партијата Левица алармираат дека деновиве до нив пристигнале информации за сериозни неправилности и незаконитости при изготвувањето на Годишните планови за вработување за 2020 година...
Вести Македонија Слајдер

Манчевски: Трошоците на функционерите ги намаливме за 60 отсто

Слободен печат
Во овие три години покажавме одговорност кон парите на граѓаните, а трошоците на избраните и именувани функционери се значително намалени, истакна меѓудругото Дамјан Манчевски, потпретседател...
Вести Македонија Слајдер

Манчевски: Функционална извршна власт ќе имаме најдоцна следната недела

Слободен печат
Досегашниот министер за информатичко општество и јавна администрација и потпретседател на СДСМ Дамјан Манчевски, верува дека денеска или утре ќе биде поднесен предлогот за влада...
Вести Македонија Слајдер

Манчевски негативен на Ковид-19

Горан Наумовски
Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски денеска на својот фејсбук профил објави дека е негативен на коронавирусот. -Негативен и финално. Излегувам, доста беше....
Вести Македонија Слајдер

Манчевски негативен на првиот контролен тест

Слободен печат
Министер за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, на Фејсбук објави дека првиот контролен тест е негативен и доколку негативен биде и вториот, од понеделник...
Вести Македонија Слајдер

Манчевски ја обвини АВМУ за политизација: Телма и Алсат-М го немаат прекршено Изборниот законик со пренесување на изјава на Филипче во својство на министер

Слободен печат
Министерстерот за информатичко општество и администрација на Дамјан Манчевски, кој е во изолација, целосно не се согласува со поднесените прекршочни пријави од страна на Агенцијата...
Вести Македонија

Манчевски: Дополнителни 250 електронски услуги и дигитализацијата на клучните регистри

Слободен печат
Поставени се клучните столбови за дигитализација во јавниот систем. Голем предизвик останува користењето на услугите по електронски пат од страна на граѓаните. Потребна е и...
Вести Македонија

Манчевски: Се подобрува примената на системот на заслуги при вработување и унапредување на административните службеници

Слободен печат
Пред претставници на граѓанскиот сектор, меѓународната заедница и на државни институции денеска е презентиран нацрт-годишниот извештај за имплементација на Акцискиот План на Стратегијата за реформа...
Вести Ви Препорачуваме Избори 2020

Манчевски: ДУИ ја промаши темата на кампањата, коалиција на СДСМ со ВМРО-ДПМНЕ е најопасното сценарио за државата (ВИДЕО)

Слободен печат
Во оваа кампања мислам дека имаме помала доза на тензија. Јасно е дека државата никого не снима, иако секој секого снима под маса. Јасно е...