Tag : цветана пиронкова

Останатo Спорт

УС Опен: Заврши бајката на Пиронкова, Вилијамс со пресврт до полуфинале! (ВИДЕО)

Слободен печат
Серена Вилијамс имаше 20 аса и сега ја чека победничката од мечот Викторија Азаренка (Белорусија)-Елиз Мертенс (Белгија), закажан за 01.00 часот по полноќ. Третпат по...
Останатo Спорт

Пиронкова против Вилијамс во четвртфиналето на УС Опен (ВИДЕО)

Слободен печат
Серена Вилијамс по 15 пат во кариерата се пласираше во четвртфиналето на „УС Опен“, совладувајќи ја грчката тенисерка Марија Сакари со 2:1 во сетови (6:3,...
Останатo Спорт

УС Опен: Сензационалната Пиронкова, Кенин закажа дуел со Мертенс (ВИДЕО)

Слободен печат
Во женска конкуренција Бугарката Цветана Пиронкова која на „УС Опен“ учествува после три години пауза од тенисот, ја совлада Дона Векиќ од Хрватска во два...
Останатo Спорт

Бугарска тенисерка три години не играше тенис, а на УС Опен елиминира двојна грен слем шампионка

Слободен печат
Бугарската тенисерка Цветана Пиронкова обезбеди пласман во третото коло на УС Опен откако успеа да ја победи двојната грен слем шампионка, Гарбине Мугуруза во два...